Z całą pewnością stwierdzić można, że ruskie banie nie są nowym wynalazkiem. Na pozostałości po saunach zewnętrznych i wewnętrznych natknąć się można nawet w ruinach średniowiecznych zamków. Określenie ich „starożytnymi wynalazkami” może być jednak lekką przesadą, co nie zmienia faktu, że towarzyszą one ludziom już od kilku stuleci. Poniżej prezentujemy zdjęcie dość starej sauny, które to wykonano na Słowacji.
Czym różnią się starodawne ruskie banie od tych używanych obecnie? Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na materiał z jakiego są one wykonane. Obecnie dostępne jacuzzi ogrodowe i sauny podzielić można na dwie główne kategorie: te wykonane z całości z drewna oraz te z wnętrzem z plastiku lub włókna szklanego oraz charakterystycznym wykończeniem z drewna.
W przeszłości nie znano jeszcze tworzyw sztucznych, a więc ruskie banie wykonywano w całości z drewna. Nie można ich jednak określić terminem „opalane“, bowiem nie implementowano w nich jakiegokolwiek elementu zewnętrznego lub wewnętrznego, który podgrzewałby wodę. Trafniejszym byłoby więc określenie ich drewnianymi baliami, w których brano kąpiel przy wykorzystaniu podgrzanej wcześniej wody.
Jakie korzyści niesie ze sobą regularne korzystanie z sauny ogrodowej?
Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto zapoznać się z artykułami dotyczącymi korzystnego wpływu opalanych drewnem ruskich bań na organizm ludzki. Nie tylko oferują one bowiem upiększenie przestrzeni, w której się one znajdą, ale także umożliwiają posiadaczowi pełne odprężenie się i relaks.
Leave A Comment